pl/en

Warsztaty architektoniczne dla Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

"Domek na miarę"

31.12.2020r "W rzeczy samej, czyli o sztuce projektowania."

Na zaproszenie BWA w Jeleniej Górze wzięliśmy udział w projekcie " O sztuce projektowania ".
Przedstawiamy ostatnią relację z warsztatów w ostatni dzień roku 2020. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 w Piechowicach za użyczenie przestrzeni do przeprowadzenia warsztatu architektonicznego, gościnę i pomoc w jego realizacji. W ramach działania powstały interesujące i różnorodne konstrukcje, które warsztatowicze z wielkim zapałem i radością tworzyli podczas spotkania.

BWA pisze : "Architektowi Krzysztof Faber dziękujemy za profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego uczestnika i przeprowadzenie działania, które otworzyło warsztatowiczów na sztukę architektury - jej piękno, użytkowość i funkcjonalność oraz uświadomiło, jak wiele elementów i etapów składa się na proces projektowania architektonicznego."

warsztaty: DOMEK NA MIARĘ

prowadzący: Krzysztof Faber

Wielu ludzi na świecie doświadcza obecnie przymusowego zamknięcia w swych domach, więc elastyczność przestrzeni wydaje się być bardzo aktualnym tematem. Inspiracją dla działań warsztatowych była pomysłowa i zabawna książka pt. „Domek” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, z której odbiorcy mogą dowiedzieć się, jak bardzo różne potrafią być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura. Celem zajęć było w głównej mierze zaznajomienie uczestników z przestrzennym projektowaniem architektonicznym. Młodzi ludzie często mają problem z widzeniem i rozróżnianiem, tym bardziej z tworzeniem trójwymiarowych brył. W pierwszej części warsztatów zadanie dotyczyło zaprojektowania przez ucznia autorskiego domu marzeń i otoczenia wokoło niego. W kolejnej części spotkania uczestnicy tworzyli architektoniczne modele przestrzenne przy użyciu styroduru, tektury i innych gotowych elementów. Stworzone podczas zajęć modele domków miały pozostawać w symbiozie z istniejącymi już budynkami, działać jak pasożyt lub wtapiać się w ich otoczenie.

Kurator: Iwona Makówka

Zdjęcia : Michał Mazurkiewicz

Projekt "W rzeczy samej, czyli o sztuce projektowania" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.FAAR biuro architektoniczne / FAAR architekt Wadowice / FAAR studio architektoniczne / FAAR architekt Kraków / FAAR pracownia architektoniczna / FAAR architekt Katowice / FAAR projektowanie wnętrz / FAAR architektura / FAAR inwestycje / FAAR warsztaty architektoniczne / FAAR projektowanie domów / FAAR architekt Oswiecim / FAAR architekt Andrychow / FAAR architekt Sucha Beskidzka /

FAAR 2021