O nas


FAAR 
architekci to multidyscyplinarna pracownia architektoniczna założona i prowadzona przez Krzysztofa Faber - architekta posiadającego wieloletnie doświadczenie zdobyte w pracowniach w Polsce oraz Wielkiej Brytanii.

F A A R

/fabryczny/fabrykacja/fachowiec/fachowość/fachura/fala/faktor/fantazja/fasada/fason/faza/

F A A R

architektura/archetyp/architekt/arena/argumentacja/arkadia/aromat/artykulacja/arytmometr/


Od początku swojej działalności pracownia FAAR architekci działa na wielu płaszczyznach , rozszerzając swoją działalność poza działania tylko i wyłącznie związane ze standardowym projektowaniem.

W działalności FAAR  architekci niezmiernie ważny jest kontekst istniejących sytuacji przestrzennych, społecznych oraz finansowych. Kreatywne przeniesienie ich na realny projekt w pełni satysfakcjonujący odbiorców i przyszłych użytkowników jest wyznacznikiem naszego sukcesu zawodowego.

Obecnie FAAR architekci to kilka uzupełniających się ze sobą działań skupionych wokół architektury i projektowania :


FAAR_zewnętrza / FAAR_wnętrza / FAAR_grafika / FAAR_procedury / FAAR_warsztaty / FAAR_inwestycje /


Do realizacji naszych prac używamy tylko i wyłącznie oryginalnego i legalnego oprogramowania takich producentów jak: Autodesk AutoCad ,Revit,3Ds MAX 2016, ChaosGroup V-ray, SketchUp, Adobe Photoshop.


FAAR architekci


Krzysztof Faber

BA(Hons)Arch with Honours / RIBA Part I /

Dip.Arch, M.Arch / RIBA Part II /


Główny projektant,architekt prowadzący,założyciel oraz pomysłodawca pracowni  FAAR architekci. Architekt z wieloletnim doświadczeniem w realizacji przedsięwzięć w Polsce i za granicą. Pracował przy nagradzanych prestiżowymi nagrodami projektach z branży edukacyjnej, mieszkaniowej oraz sektora publicznego. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz w Wielkiej Brytanii w Birmingham Institute of Art and Design (BIAD) na Birmingham City University. W 2008 roku nagrodzony przez The Birmingham & Five Counties Architectural Association Trust (B&FCAA) coroczną nagrodą Green Book Award (przyznawaną od 1909 roku) w Birmingham School of Architecture; na tej samej uczelni uzyskał również tytuł Master of Architecture. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Krakowie (Mofo Architekci, KKM Kozien Architekci, B2 Studio) i Wielkiej Brytanii (Associated Architects LLP oraz Glenn Howells Architects).W latach 1999-2004 inicjator i współorganizator warsztatów OSSA na WAPK. Był członkiem legendarnej i nieformalnej grupy KOSIP. Od 2014 roku prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu architektury i urbanistyki dla Fundacji Sowiarnia oraz w Wadowickim Uniwersytecie Dzieci. Od 2015 roku jest przewodniczącym Gminnej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej w Wadowicach. Prywatnie tata Karola, pasjonat muzyki jazzowej, Dawida Bowie oraz Latającego Cyrku Monthy Pythona. Uprawia bieganie oraz koszykówkę.