pl/en

O pracowni

FAAR architekci to pracownia architektoniczna z siedzibą
w Wadowicach, założona przez architekta Krzysztofa Fabera.
Od początku swojej działalności studio nieustannie rozwija się i poszerza płaszczyznę twórczą o działania związane nie tylko ze standardowym projektowaniem.

Obecnie pracownia FAAR architekci to biuro zaangażowane
w projekty z dziedziny szeroko pojętej architektury, planowania przestrzennego, urbanistyki, realizacji inwestycji, projektowania wnętrz, wzornictwa, nowoczesnego designu, kultury i sztuki.

Działalność projektowa FAAR architekci opiera się na koncepcji dialogu pomiędzy ideą, a materią. Rolą architekta jest moderowanie tej dyskusji w nawiązaniu do istniejących sytuacji przestrzennych, społeczno -kulturowych
i ekonomicznych.

Poruszamy się po multidyscyplinarnym obszarze działalności architektonicznej z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz idei zrównoważonego rozwoju.


Podobny obrazZnalezione obrazy dla zapytania PLGBC logo


Współpraca z FAAR architekci to dobre połączenie wysokiej jakości usług, nowoczesnych technologii, znajomości procesów administracyjnych z zaangażowaniem, optymizmem oraz niczym nieograniczoną wyobraźnią.

Jesteśmy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Architektów Rzeczpospolitej Polskiej SARP,

Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz

Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz SAW.

Pracujemy tylko i wyłącznie na licencjonowanym oprogramowaniu :

Autodesk Building Design Suit Premium s/n:561-71037044 - licencja wieczysta
Adobe Photoshop Elements 15.0 WiN AOO License PL (65273208) - licencja wieczysta
Sketchup PRO 2016 n/s RA-00000217-PGR - licencja wieczysta
Silnik renderujący V-Ray 2.0 Nr.klucza USB 13282869 - licencja wieczystaZnalezione obrazy dla zapytania stowarzyszenie architektów wnętrz logo

Krzysztof Faber

BA(Hons)Arch, DipArch, MArch,
RIBA Part I / RIBA Part II / UK

architekt / architekt wnętrz / główny projektant / właściciel


Główny projektant, założyciel pracowni FAAR architekci. Architekt z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Pracował przy nagradzanych prestiżowymi nagrodami projektach z branży mieszkaniowej, sektora publicznego oraz edukacyjnej.

Krzysztof jest architektem zrzeszonym w Stowarzyszeniu Architektów Rzeczpospolitej Polskiej SARP,

Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz

Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz SAW.

Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz w Birmingham Institute of Art and Design BIAD na Brimingham City University BCU w Wielkiej Brytanii. Na tej samej uczelni uzyskał również tytuł Master of Architecture/ RIBA Part II.
W 2008 roku nagrodzony przez The Birmingham & FIVE Counties Architectural Association Trust coroczną nagrodą Green Book Award w Birmingham School of Architecture.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w biurach architektonicznych w Krakowie (MOFO architekci , KKM Kozień Architekci , B2 Studio ) oraz w Wielkiej Brytanii (Associates Architects , Glenn Howells Architects ). W latach 2015 - 2019 przewodniczący Gminnej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej w Wadowicach.

Od 2014 roku w Wadowickim Centrum Kultury, a w poprzednich latach (2012- 2014) dla "Fundacji Sowiarnia" oraz w Klubie "WENA" w Krakowie, prowadzi swój autorski cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci i młodzieży. Od 2018 roku członek grupy wspierającej Partnerską Inicjatywę Miast przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, w którym uczestniczy Gmina Wadowice.

Prywatnie tata Karola, pasjonat kawy, muzyki jazzowej, Davida Bowie, biegania oraz koszykówki.

FAAR 2020