pl/en

O pracowni

FAAR architekci to pracownia architektoniczna z siedzibą
w Krakowie oraz Wadowicach, oficjalnie założona 2014 r. przez architekta Krzysztofa Faber, będąca efektem zebranych doświadczeń w renomowanych pracowniach w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii.
Od początku swojej działalności studio nieustannie rozwija się i poszerza płaszczyznę twórczą o działania związane nie tylko ze standardowym projektowaniem.

Obecnie pracownia FAAR architekci to biuro zaangażowane
w projekty z dziedziny szeroko pojętej architektury, planowania przestrzennego, urbanistyki, realizacji inwestycji, projektowania wnętrz, wzornictwa, nowoczesnego designu, kultury i sztuki.

Działalność projektowa FAAR architekci opiera się na koncepcji dialogu pomiędzy ideą, a materią. Rolą architekta jest moderowanie tej dyskusji w nawiązaniu do istniejących sytuacji przestrzennych, społeczno -kulturowych i ekonomicznych.

Poruszamy się po multidyscyplinarnym obszarze działalności architektonicznej z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz idei zrównoważonego rozwoju.


Podobny obraz
Współpraca z FAAR architekci to dobre połączenie wysokiej jakości usług, nowoczesnych technologii, znajomości procesów administracyjnych z zaangażowaniem, optymizmem oraz niczym nieograniczoną wyobraźnią.

Jesteśmy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Architektów Rzeczypospolitej Polskiej SARP,

Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz

Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz SAW.

Pracujemy tylko i wyłącznie na licencjonowanym oprogramowaniu :

Autodesk Building Design Suit Premium s/n:561-71037044 - licencja wieczysta
Adobe Photoshop Elements 15.0 WiN AOO License PL (65273208) - licencja wieczysta
Sketchup PRO 2016 n/s RA-00000217-PGR - licencja wieczysta
Silnik renderujący V-Ray 2.0 Nr.klucza USB 13282869 - licencja wieczystaZnalezione obrazy dla zapytania stowarzyszenie architektów wnętrz logo

Krzysztof Faber

BA (Hons) Arch, DipArch, MArch,

/ RIBA Part I / RIBA Part II / UK /

/ CEO / urbanista / architekt / architekt wnętrz /

Główny projektant, założyciel pracowni FAAR architekci. Architekt z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Pracował oraz jest współautorem nagradzanych prestiżowymi nagrodami projektów z branży mieszkaniowej, sektora publicznego i edukacyjnego w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Krzysztof jest architektem zrzeszonym w Stowarzyszeniu Architektów Rzeczpospolitej Polskiej SARP, Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz SAW.

Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz w Birmingham Institute of Art and Design BIAD na Brimingham City University BCU w Wielkiej Brytanii. Na tej samej uczelni, po skończeniu z wyróżnieniem studiów licencjackich BA(hons)Arch/ RIBA Part I, uzyskał również tytuł Master of Architecture / RIBA Part II.

W 2008 roku nagrodzony przez The Birmingham & FIVE Counties Architectural Association Trust coroczną nagrodą Green Book Award w Birmingham School of Architecture.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w biurach architektonicznych w Krakowie (MOFO architekci , KKM Kozień Architekci , B2 Studio ) oraz w Wielkiej Brytanii (Associates Architects , Glenn Howells Architects ).

Angażuje się w działalność społeczną m.in.: od 2014 prowadził warsztaty dla dzieci i młodzieży wg. własnego autorskiego programu w Wadowickim Centrum Kultury, a w poprzednich latach (2012- 2014) dla "Fundacji Sowiarnia" oraz w Klubie "WENA" w Krakowie, prowadził swój autorski cykl warsztatów wspierających świadomość ładu przestrzennego oraz architektury . Był także zapraszany do prowadzenia warsztatów architektonicznych na 4 Desgn Days 2018 oraz Łódź Design Festiwal 2019. W latach 2014 - 2018 był przewodniczącym Gminnej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej w Wadowicach. W 2018 roku dołączył do grupy wspierającej Partnerską Inicjatywę Miast przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Prywatnie tata Karola. Pasjonat: kawy, muzyki jazzowej, Davida Bowie, oraz sportów: biegania i koszykówki.

FAAR 2022